Epoksi Boya

Epoksi Boya, suya, asitlere ve alkaliye dirençli, zaman içerisinde bu direncini yitirmeyen, dayanıklı yapıştırıcı özelliğine sahip bir kimyasal reçinedir.

Epoksi zemin kaplama reçinesindeki tekil moloküller kürlenme ajanı ile birleşerek uzun zincirleme molekül bağları oluşturur. Bu birleşim; karışım kürlendiğinde sert bir polymer meydana getirir. Genellikle iki komponentli olan epoksiler, diğer termoset plastikler gibi belli süre sonra sıvı halden katı hale geçer ve takip eden ortalama 24 saat içinde kurumaya başlar (üzerine basılabilecek kadar) ve yaklaşık 7 gün içinde final sertliğine ulaşır.

Epoksi Boya Kaplamaları

Self Leveling, Self Leveling Kondaktif, Epoxy mortar Zemin Kaplaması, Epoxy Multilayer, Epoxycoat ve Eposeal D epoksi boya kaplamaları çeşitleri mevcuttur.

Self Leveling: Beton zeminler için 1.5-2.0-3.0-4.0 mm kalınlığında, renkli, yüzeyi düzgün, ve pürüzsüz endüstriyel kullanım amaçlı kaplama malzemesidir. Fiziksel ve kimyasal etkilerin yoğun olduğu zeminlerde kullanılır. Mikrop barındırmaz. Kolay temizlenir.

Self Leveling Kondaktif: Beton zeminler için 1.5-2.0-3.0-4.0 mm kalınlığında, renkli, yüzeyi düzgün ve pürüzsüz, yüksek elektrik iletkenliği gerektiren endüstriyel kullanım amaçlı kaplama malzemesidir. Fiziksel ve kimyasal etkilerin yoğun olduğu zeminlerde kullanılır. Mikrop barındırmaz. Kolay temizlenir.

Epoxy mortar Zemin Kaplaması : Beton zeminler için 7-10 mm kalınlığında, renkli, endüstriyel kullanım amaçlı kaplama malzemesidir. Fiziksel ve kimyasal etkilere karşı dayanıklı, yüksek darbe ve aşınma mukavemeti gerektiren zeminlerde kullanılır. Aşırı yıpranmış beton zeminlerde ideal çözümdür.

Epoxy Multilayer: Beton zeminler için 1.5-2.0-3.0-4.0 mm kalınlığında renkli ve yüzeyi hafif desenli ya da pürüzlü endüstriyel kullanım amaçlı epoxy zemin kaplama malzemesidir. Fiziksel ve kimyasal tüm etkilere karşı dayanıklı, kolay temizlenen, hijyenik, toz tutmayan ağır yüklerin ve yoğun trafiğin bulunduğu zeminlerde kullanılır. Kaymaz bir zemin kaplamasıdır.

Epoxycoat: Beton zeminler için 1.0 mm kalınlığında, renkli ve yüzeyi düzgün endüstriyel kullanım amaçlı kaplama malzemesidir. Fiziksel etkilerin yoğun olmadığı, kimyasal etkilere karşı dayanıklı zeminlerde kullanılır. Mikrop barındırmayan, kolay temizlenen, ekonomik zemin kaplama malzemesi.

Eposeal D: Tüm yatay ve düşey zeminlerde kullanılabilen, kolay temizlenen, kimyasal maddelerden etkilenmeyen, az solvent içeren epoksi esaslı kaplama ve boya malzemesidir.

Epoksi Boya Epoksi Boya 2