Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama, epoksi zemin kaplama hizmeti ve beton hizmetleri için Diligent İnşaat sektörde İstanbul ve Türkiye genelinde hizmet vermektedir. Diligent inşaat olarak Türkiye genelinde 4.000.000 m2’yi bulan yaptığı iş hacmi ile sektörde lider firmalardan biridir. Şirket olarak çok geniş ekip ve makine parkuruna sahip olduğumuz için aynı anda birçok ayrı şantiyede hizmet verebilmekteyiz.

Epoksi zemin kaplama, beton zeminlerin partiküler bir düzlem oluşturulmak sureti ile korunması amacıyla zemine uygulanan kimyasal reçinedir. Sağlam, dekoratif, dayanıklı ve uzun ömürlü olmasından dolayı birçok zeminlerde kullanılmaktadır. Epoksi zemin kaplama, yapı sektöründe çok amaçlı kullanılmaktadır. Epoksi zemin kaplama uygulamasını diğer uygulamalardan öne çıkaran özellik epoksinin yüksek yapışma kapasitesinin olmasıdır. İlk olarak betondaki kılcal çatlakların tamirinde ve betona donatı yapıştırılmasında kullanılmıştır.

Epoksi zemin kaplama çeşitli kimyasal maddelerin dışında doğal olaylar olan; yağmur, fırtına, kar ve donma gibi en kötü koşullarda bile dayanıklılığını koruyan özelliklere sahiptir.

Epoksi Zemin Kaplama Epoksi Zemin Kaplama 4
Epoksi Zemin Kaplama 2 Epoksi Zemin Kaplama 3

Epoksi Zemin Kaplama Özellikleri

  • Kimyasallara karşı dayanıklıdır.
  • Sürtünmeye ve aşınmaya karşı dayanıklı zeminler oluşturur.
  • Dekoratif uygulamalarda geniş bir renk yelpazesine sahiptir.
  • Kolay temizlenme özelliği. Agrega ilavesi ile kaymaz zeminler elde edilebilir.
  • Yağ ve kimyasallara karşı dirençlidir.
  • Estetiktir.
  • Solvent içermez.
  • Çok renk ve desen seçeneğine sahiptir.
  • Uzun ömürlü ve kokusuzdur.

Epoksi Zemin Kaplama Kullanım Alanları

Epoksi Zemin Kaplama, ilk aşamalarda daha çok fabrikalar ve kimyasal alanlarda dayanıklılığından dolayı tercih edilmiştir fakat şık ve çeşitli figürler uygulanabilmesi hatta çok renk ile aynı anda kullanılabilmesi sebebi ile günümüzde daha fazla alanlarda tercih edilmektedir. Otoparklar, daha çok şerit ve benzeri işaretlerin zemine kalibre edilmesi sebebi ile epoksi zemin kaplama otoparklarda en çok tercih edilen uygulamalardır. Şık ve parlak görüntüsü ile göze hitap eder ve görüntü olarak insanları tatmin eder. Hastaneler, epoksi zemin kaplama hastanelerde tercih edilmesinin en önemli nedeni kesinlikle kolay temizlenebilir olmasıdır. Yoğun trafikte kolay aşınmaması ve yıpranmaması da tercih nedenlerinden biridir.

Epoksi Zemin Kaplama Firmaları

Epoksi zemin kaplama firmaları arasında yer alan Diligent İnşaat...

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi zemin kaplama fiyatları hakkında daha fazla detaylı bilgi...

Saha Betonu

Saha betonu, saha betonları konusunda uzman olan firmamız...

Helikopterli Şap

Helikopterli şap, helikopterli beton ve helikopterli şap...