Renkli Beton Nedir

Renkli beton nedir? Renkli beton, yüzey serleştirici rengine göre imal edilen, dekoratif özelliği ön planda olan renkli beton uygulamaları olarak geçmektedir. Renkli beton, renkli beton hizmeti ve hizmetleri için firmamız, 2000 yılından itibaren İstanbul ve Türkiye genelinde firmalara kaliteli hizmet sunmaktadır. Diligent İnşaat en son teknolojik makine parkuru ile daha dayanıklı ve kaliteli zeminler oluşturmaktadır. Yapmış olduğumuz projeler sıradan bir proje olmayıp referanslarımızda bunu teyit etmektedir.

Renkli beton, yüzey serleştirici rengine göre imal edilen, dekoratif özelliği ön planda olan beton uygulamalardır. Modern tekniklerle üretilen, farklı renk seçenekleri ile estetik bir malzeme olan Renkli Beton, hem dikey hem de yatay uygulamalarda kullanılabiliyor. Baskı beton uygulamalarında en önemli unsur, pratiklik olması ve geniş alanlarda büyük parçalar halinde üretilebilmesidir. Bu uygulamalarda kullanılan malzemelerle beton yüzeyin dayanımı, normal betona göre birkaç kat artar. Renkli beton estetik, renkli ve dekoratif bir yüzey oluşturur. Beton yüzeyinin emici özelliği azalır. Beton yüzeyindeki tozumayı azaltır ve kolay temizlenir. Beton yüzeyinde düşük su ve çimento oranı sayesinde yüksek mukavemetler oluşur. Uygulanan sertleştirici beton yapının bir parçası olur. Betonda donma ve çözülme sonucunda ortaya çıkan pullanmaya karşı direnç gösterir.

Teknolojik gelişmeler ve uygulama tekniğindeki kalite artışı, bu tip uygulamaları tercih edilir hale getirmiştir.

Renkli beton kullanım alanları olarak iç ve dış zeminlerde kullanılabilir. Araç ve yürüyüş yolları, kaldırımlar, alışveriş merkezleri, otoparklar, meydanlar ve fuar alanları. Sarı, mavi, beyaz gibi açık renklerde malzeme en az 6-7 kg/m2 ve 1/3 oranında 3 kerede uygulanmalıdır. Perdahtan hemen sonra kalıp ayırıcı yüzeye serpilir ve kalıplar ile baskı işlemine geçilir. 1-2 gün sonra yüzey basınçlı su ile istenilen etki ve görüntü elde edilene kadar yıkanır. Derzler 1-3 gün içerisinde kesilir.

Renkli Beton Uygulamaları

Renkli beton uygulamaları genelde oteller, villalar, siteler, parklar, alışveriş merkezleri, tarihi ve turistik alanlar ve havalimanları gibi yerlere uygulanır. Renkli beton uygulamaları, estetik, renkli ve dekoratif bir yüzey oluşturur. Beton yüzeyinin emici özelliği azalır. Beton yüzeyindeki tozumayı azaltır ve kolay temizlenir.

Renkli Beton Özellikleri

  • Sınırsız renk seçeneği.
  • Renkli betonun kolayca uygulanması ve inşaat sürelerini kısaltması.
  • Doğal yapıyla uyumlu olması.
  • Aynı renk ve desende onarımının mümkün olması.
  • Ekonomik ve bakım masraflarının az olması.

Renkli Beton Kullanım Alanları

  • Oteller, villa ve siteler.
  • Park, bahçe ve yüzme havuzları.
  • Tarihi ve turistik alanlar.
  • Alışveriş merkezleri, otopark ve plazalar.
  • Havalimanları ve eğlence alanları vs.

Renkli beton hakkında daha detaylı bilgiyi iletişim bölümünden müşteri temsilcimizden alabilirsiniz. Sizlere en uygun renkli beton hizmeti fiyat teklifini vermek için hazırız.

Renkli Beton Renkli Beton 2 Renkli Beton 3 Renkli Beton 4