Saha Betonu Nedir? Saha Betonu Nasıl Dökülür?

Saha Betonu Nedir? Saha Betonu Nasıl Dökülür? Beton santralinde korunt, kuart ve doğal silis içeren özel agregalar karıştırılarak üretilen betonlardır. Saha betonları oluştururken öncelikle ön hazırlık, beton dökümü, yüzey sertleştirme ve kür işlemi yapılarak yapılmaktadır. Zeminin daha sağlam ve dayanıklı olması için çelik hasır, donatı demirleri, elyaf ve çelik teller karıştırılarak betonlar oluşturulur.

Saha Betonu Nasıl Dökülür?

Saha betonu dökülmeden önce kroki hazırlanır ve beton döküm planlaması yapılmaktadır. Yapısal derzler için gerekli önlemler alınır. Toprak zemine oturan betonlar hasır çelik donatı için gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra hazırlık aşaması eksiksiz tamamlanmış olup olmadığı kontrol edilir. Gerekli optik veya lazer ölçüm sistemleriyle seviye kontrolü sağlanır.

Profesyonel bir ekip tarafından dökülecek beton ile ilgili saha ve hava koşuları göz önünde bulundurularak profesyonelce orantılı dökülmesi ve uygulanması gereklidir.

Yeni çıkan Laser Screed makineleriyle daha düzgün ve sağlam yüzeyler elde edilmektedir. Laser Screed makinesi aynı zamanda işlerin daha hızlı yapılmasını sağlamaktadır. Laser Screed makinesi ve uzman mühendislerimizle profesyonel ve dayanıklı zeminler inşa etmekteyiz. Sizde iletişim bölümünden bizleri telefonda arayarak fiyat teklifi alabilirsiniz.

Saha Betonu Uygulaması

Saha betonu uygulaması yapılırken, ağır tonajlı araçların ( forklift, kamyon, tır, otobüs vs. ) hareketleri göz önünde bulundurulmalı, zeminde mutlaka çelik hasır veya donatı demirleri kullanılmalıdır. Saha betonlarında trafik yoğun ise aşınmada fazla olacağından, dökülecek betonun içine gerektiğinde elyaf ya da çelik teller karıştırılmalıdır. Yüzey sertleştirici de dayanım açısından bir diğer önemli husustur. Derzlerin kesimi en az beton kalınlığının 1/3’ü oranında olmalıdır. Derz aralıkları da maksimum 5x5 oranında olmalıdır.

Sertleştirici kullanılan beton yüzeyin dayanımı, normal betona göre 8-10 kat daha fazladır. Bu malzemelerin kullanılması neticesinde oluşan beton yüzey darbe, gerilme ve çekme gibi fiziki etkilere karşı mukavemetli hale gelir.

Saha Betonu Nedir Saha Betonu 2 Saha Betonu

Saha Betonları

Müşterilerimize yapmış olduğumuz profesyonel saha betonları. Saha betonları ile ilgili referanslar bölümünde Türkiye’nin önde gelen firmalarını görebilirsiniz.

Saha Betonu 6
Saha Betonu 7
Saha Betonu 8
Saha Betonu 9
Saha Betonu 10
Helikopterli Şap 6
Saha Betonu 11
Saha Betonu 12
Saha Betonu 13