Yol ve Saha Betonları

Yol ve saha betonları hizmeti kapsamında firmamız, 2000 yılından itibaren inşaat sektöründe kurumsal firmalara yol ve saha betonları hizmeti sunmuştur.

Yol ve saha betonları uygulamalarında korunt ve kuart malzemeler yüzey sertleştiricisi olarak doğal silis içeren özel agregalardır.

Yol ve saha betonlarında uygulama yapılırken, ağır tonajlı araçların ( forklift, kamyon, tır, otobüs vs. ) hareketleri göz önünde bulundurulmalı, zeminde mutlaka çelik hasır veya donatı demirleri kullanılmalıdır. Saha betonlarında trafik yoğun ise aşınmada fazla olacağından, dökülecek betonun içine gerektiğinde elyaf ya da çelik teller karıştırılmalıdır. Yüzey sertleştirici de dayanım açısından bir diğer önemli husustur. Derzlerin kesimi en az beton kalınlığının 1/3’ü oranında olmalıdır. Derz aralıkları da maksimum 5x5 oranında olmalıdır.

Yüzey sertleştiriciler teknik özellikleri yanında, dekoratif tercihlere de cevap vermek için doğal beton renginde gri, kırmızı, sarı ve yeşil renklerde üretilmektedir. Renkli doğal mineral agregalarla birlikte kullanılan, inorganik pigmentler alkali etkilere ve güneş ışığana dayanıklı malzemelerdir. Sertleştirici kullanılan beton yüzeyin dayanımı, normal betona göre 8-10 kat daha fazladır. Bu malzemelerin kullanılması neticesinde oluşan beton yüzey darbe, gerilme ve çekme gibi fiziki etkilere karşı mukavemetli hale gelir.

Yol ve saha betonları hakkında daha detaylı bilgiyi iletişim bölümünden müşteri temsilcimizden alabilirsiniz. Sizlere en uygun fiyat teklifini vermek için hazırız.

Yol ve Saha Betonları Yol ve Saha Betonları 2
Epoksi Zemin Kaplama

Epoksi zemin kaplama, epoksi zemin kaplama hizmeti ve beton hizmetleri...

Helikopterli Şap

Helikopterli şap nedir? Helikopterli şap ve uygulamaları...

Endüstriyel Zemin Kaplama

Endüstriyel zemin kaplama, kırmızı, yeşil ve gri olmak...

Otopark Zemin Kaplama

Otopark zemin kaplama, otopark epoksi zemin kaplama ve...

Saha Betonu

Saha betonu, saha betonları konusunda uzman olan firmamız...

Epoksi Zemin Kaplama Firmaları

Epoksi zemin kaplama firmaları arasında yer alan...